DNR endrer romnavn til DET NORSKE ROMMET_46B25BC10FA4
Dato: Wednesday, 09 August 2006 @ 15:51:19 CEST
Artikkelemne: Chat


Etter mange år med fast IP-adresse har nå Ventelo valgt å endre dette. Det innebærer endringer for de som bruker DNR chatten og den norske OpenNap-serveren.

Uten forvarsel valgte Ventelo i dag klokka 14.00 å koble meg av nett i den hensikt å endre IP-innstillinger. Hvorfor vites ikke helt konkret men det antas at Ventelo nå ikke lenger "eier" IP-adressen jeg har leid i mange år.


Det innebærer betydelige endringer for de mange som har vært vant med å finne chatten på samme plassen, alltid.


DNR er i full drift etter et par timer borte fra nett, men har nå ny adresse:


DET NORSKE ROMMET_46B25BC10FA4


Umiddelbart vil også en av OpenNap-serverene være utilgjengelig, men jeg regner med at de tekniske detaljene løser seg utover kvelden i dag.

Beklager at jeg ikke fikk sagt fra til dere om denne endringen på forhånd, men som sagt ble dette gjort uten min kjennskap av Ventelo.



Denne artiklen kommer fra [WinMXno]
http://www.webfrik.com

Linken til denne artiklen er:
http://www.webfrik.com/nyhetsartikkel-99.html